ניו יורק טיימס

Aaron Roll 23.07.2012 03:44

במאמר מערכת שעתיד למשוך אש, מתאר העיתון את נתניהו כתלוי במפלגות עם עמדות בלתי מתפשרות: "מנהיג מאכזב שמתחמק מסיכונים 

ניו יורק טיימס: אופייה הדמוקרטי של ישראל בסכנה

במאמר מערכת שעתיד למשוך אש, מתאר העיתון את נתניהו כתלוי במפלגות עם עמדות בלתי מתפשרות: "מנהיג מאכזב שמתחמק מסיכונים"

  • חמי שלו, ניו יורק

   22.07.2012 15:41

 

במאמר מערכת יוצא דופן שלבטח יגרור ביקורת, ה"ניו יורק טיימס" מבטא דאגה מכך שנקודות החוזק הגדולות של ישראל "כמדינה דמוקרטית המחוייבת לערכים ליברליים" נמצאות "בסכנה שייאבדו".

העיתון, שלו מערכת יחסים מתוחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתאר במאמר שכותרתו "הדמוקרטיה של ישראל שרוייה במאבקים פנימיים", את נתניהו כ"מנהיג מאכזב שמתחמק מסיכונים", ש"תלותו במפלגות עם עמדות בלתי מתפשרות מתגלמת בבנייה אגרסיבית בהתנחלויות והתנגדות לשיחות שלום רציניות עם הפלסטינים".

בקינה על התפרקות ממשלת האחדות הלאומית בשל סוגיית גיוס החרדים, העיתון מבטא חרטה על אובדן "כוחה הממתן" של קדימה. הוא מצביע על שינויים דמוגרפיים ומצטט מומחים שטוענים כי "שצף היהודים מברית המועצות לשעבר וקצב ילודה גבוה בקרב הקהילה החרדית הובילו לכך שלישראלים רבים יש חוסר אמון תרבותי בערכים הדמוקרטיים שעליהם נוסדה המדינה".

לבסוף מדווח העיתון על "התפתחויות מדאיגות אחרות", ומצטט דיווח של האגודה לזכויות האזרח בישראל, שמתאר את אישורם בכנסת של 25 חוקים חדשים העוסקים בהקמת מלכ"רים המגבילים את חופש הדיבור ורומסים את זכויותיהם של המיעוטים כ"הפרות גוברות של החירויות הדמוקרטיות".

עוד כתבות בנושא

"אחת מנקודות החוזק הגדולות של ישראל נובעת ממקורותיה כמדינה דמוקרטית המחוייבת לערכים ליברליים ולזכויות אדם. האמיתות הבסיסיות האלה נמצאות בסכנה של אבדון".

לפני כשבועיים, פרסם העיתון מאמר מערכת שתקף את דו"ח המאחזים החדש של השופט אדמונד לוי. לטענת כותבי המאמר, המשך הבנייה בשטחים יפגע בניסיון הבינלאומי לעצור את הגרעין האיראני, ויגרור את תשומת הלב העולמית לעובדה שישראל חולשת על 2.5 מיליון פלסטינים מבלי לספק להם זכויות.

ה"טיימס" נחשב בעיני רבים כעיתון החשוב ביותר בארצות הברית, אם לא בעולם, ובשנים האחרונות ייצר ביקורת הולכת וגוברת ממה שמתנגדיו מגדירים כדעה מוקדמת אנטי-ישראלית. מאמר מערכת זה, ללא ספק, רק יגביר את להבות הכעס שה"טיימס" מפיק מיהודים שמרנים וימנים, ויחריף את היחסים המתוחים בלאו הכי בין העיתון ומשרד ראש הממשלה בירושלים – במיוחד כשהוא מגיע על רקע המערבולת הנוכחית בה נמצא המזרח התיכון.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה