מגמות איסלמיות קיצוניות ותהליך השלום  - להתפכח מהאשליה

ישנם רגעים בחיים שבהם השתיקה הופכת לאשמה, והשמעת קול היא כורח. חובה אזרחית, אתגר מוסרי, ציווי מוחלט שממנו איננו יכולים להימלט". 
- אוריאנה פילאצי

מה מעוניינים ערביי ישראל ללמד את ילדיהם?

26.10.2011 20:14

שאר אומות העולם, הם (הפלסטינים) ביססו את בנייתה של פלסטין בעיר ובכפר... אז אירעה הנכבה, אשר עודנה מתרחשת. מפעלה של התנועה הציונית להקמת בית לאומי ליהודים בפלסטין - באמצעות פעולות אלימות וגזעניות של הפחדה, עקירה, הרס, גזל וטיהור אתני - המיט חורבן על העם הפלסטיני.מה מעוניינים ערביי ישראל ללמד את ילדיהם?

מסמך שחיברה "המועצה הפדגוגית הערבית", גוף עצמאי הנתמך ע"י ראשי הרשויות הערביות, מבקש להשליט סדר יום אנטי ישראלי בחינוך הערבי.
פרסום ראשון: 27/10/11, 08:29
שלמה פיוטרקובסקי

אילוסטרציה
פלאש 90

מסמך שחיברה "המועצה הפדגוגית הערבית", גוף עצמאי הנתמך על ידי ראשי הרשויות הערביות, מבקש להשליט סדר יום אנטי ישראלי בחינוך הערבי, כך פורסם הבוקר ב'הארץ'.

במסמך, שכותרתו "מטרות החינוך וההוראה של המיעוט הפלסטיני בישראל", פורסים אנשי ה"מועצה", אקדמאים ערבים הנתמכים בידי ההנהגה הערבית הפוליטית, את משנתם הסדורה אודות מקומם של ערביי ישראל.

בדברי ההקדמה מציבה ה"מועצה", את הגרסה שלה להיסטוריה המקומית, בה נאמר כי "כשאר אומות העולם, הם (הפלסטינים) ביססו את בנייתה של פלסטין בעיר ובכפר... אז אירעה הנכבה, אשר עודנה מתרחשת. מפעלה של התנועה הציונית להקמת בית לאומי ליהודים בפלסטין - באמצעות פעולות אלימות וגזעניות של הפחדה, עקירה, הרס, גזל וטיהור אתני - המיט חורבן על העם הפלסטיני. תהליך זה הביא להתהוותן של חוויות ושל זהויות פלסטיניות חדשות ומצטלבות, הן בתפוצות והן במולדת".

לטענתם של חברי "המועצה", מדינת ישראל מתעלמת מהייחודיות של המגזר הערבי ואיננה מאפשרת לו עצמאות פדגוגית בדומה לזו שישנה לחינוך הדתי, אשר עומד תחת פיקוחה של "מועצת החמ"ד". 

במשרד החינוך טענו בתגובה כי המסמך לא הועבר לאישורם של אנשי המקצוע במשרד וממילא איננו מאושר ללימוד בבתי הספר.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה