מגמות איסלמיות קיצוניות ותהליך השלום  - להתפכח מהאשליה

ישנם רגעים בחיים שבהם השתיקה הופכת לאשמה, והשמעת קול היא כורח. חובה אזרחית, אתגר מוסרי, ציווי מוחלט שממנו איננו יכולים להימלט". 
- אוריאנה פילאצי

ערבים הציתו בית כנסת ברמלה

ערוץ 7 20.12.2011 19:52

ערבים הציתו אמש את בית הכנסת 'אלגריבה' בעיר רמלה. ציוד רב הושחת במבנה. בגרעין התורני רואים באירוע המשך ישיר להצתות קודמות.ערבים הציתו בית כנסת ברמלה

ערבים הציתו אמש את בית הכנסת 'אלגריבה' בעיר רמלה. ציוד רב הושחת במבנה. בגרעין התורני רואים באירוע המשך ישיר להצתות קודמות.
פרסום ראשון: 21/12/11, 07:06
שמעון כהן

המבנה שהוצת
הגרעין התורני. רמלה

ערבים הציתו הערב (ג) את בית כנסת 'אלגריבה' הנמצא בשכונת אג"ש-העיר העתיקה ברמלה.

הבניין בין שתי קומות. הקומה השנייה נשרפה כליל כולל הציוד הרב שהיה בה והקומה הראשונה בה נמצא בית הכנסת ניזוקה, מערכת החשמל נשרפה ולדברי אנשי הגרעין התורני אילולא פעולות הכיבוי של כוחות כב"א גם הקומה הראשונה היתה נשרפת לחלוטין.

בית הכנסת נמצא סמוך לבתים של ערבים והוא גובל בבי"ס "אל הודה" של התנועה האסלמית. בעל המבנה, המשמש כרב מוכר בעיר רמלה אוים פעמים רבות ע"י ערבים מהסביבה תוך שדרשו ממנו שימכור להם את הבניין. עוד מספרים ברמלה כי הרב סבל מהתנכלויות גם מביה"ס השכן ובעבר ניסו כבר להציתו מספר פעמים.

אירוע זה מצטרף לשריפת רכבו של חבר הגרעין התורני לפני כיומיים. מדובר במנהל התיכון הדתי בעיר, המתגורר באותה שכונה.

על הגרעין התורני בעיר נזכיר כי כעשר משפחות מהגרעין התורני ברמלה עברו להתגורר לפני כשנה בשכונה המעורבת כדי לחזק את היהודים הגרים בה ולהפיח במקום רוח יהודית וציונית. חברי הגרעין סובלים בשכונה מהתכלויות חוזרות ונישנות מהערבים השכנים הכוללות ידויי אבנים וביצים לעבר הרכבים והבתים,ו השבוע הדברים הגיעו לשיא חדש של שריפת מכוניות.

לטענת הנהלת הגרעין התורני, המשטרה לא עושה די למיגור התופעה והעובדה היא שהאירועים רק מחמירים מיום ליום.
חברי הקבוצה המתגוררים בשכונה משמשים כרבני בתי הכנסת, מעבירם שיעורים ופעילויות לילדים ומבוגרים ומתכננים להקים בשכונה גן ילדים ומועדון נוער לרווחת תושבי השכונה היהודים.

הגרעין התורני המונה כיום כשישים משפחות ברמלה כולה, לא ירתע מההתנכלויות של הפורעים הערבים והוא רק יתגבר את הפעילות בשכונה כולל הבאת משפחות חדשות.

אמש הגיעו לשכונה כ-150 תלמידי ישיבת ההסדר בשעלבים כדי לחזק את חברי הגרעין והתושבים היהודים לרגל חג החנוכה-חג הגבורה היהודית. בהמשך הדליקו תלמידי הישיבה נרות חנוכה בבתי תושבים בעיר והצטרפו למסיבת חנוכה של הגרעין התורני בבית הכנסת "קדושי השואה" יחד עם ראשי הישיבה והרב יהודה בן ישי, אביה של רותי פוגל הי"ד, שדיבר על הגבורה היהודית בימים ההם ובזמן הזה.


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה