מגמות איסלמיות קיצוניות ותהליך השלום  - להתפכח מהאשליה

ישנם רגעים בחיים שבהם השתיקה הופכת לאשמה, והשמעת קול היא כורח. חובה אזרחית, אתגר מוסרי, ציווי מוחלט שממנו איננו יכולים להימלט". 
- אוריאנה פילאצי

סכנה: קרן השמאל הקיצונית שבחסות משרד החינוך תוכל להשפיע על מוחות ילדינו

יניב (ג'נג'ן) שלום 8/02/2017 | 08.02.2017 09:03
סכנה: קרן השמאל הקיצונית שבחסות משרד החינוך תוכל להשפיע על מוחות ילדינו


כיצד קרן זרה ששטופה בדעות שמאלניות ופוסט ציוניות נכנסת לכיתות הלימוד של ילדינו בחסות עיריות ומועצות ?סכנה: קרן השמאל הקיצונית שבחסות משרד החינוך תוכל להשפיע על מוחות ילדינו
כיצד קרן זרה ששטופה בדעות שמאלניות ופוסט ציוניות נכנסת לכיתות הלימוד של ילדינו בחסות עיריות מועצות ומשרד החינוך ?

יניב (ג'נג'ן) שלום   8/02/2017 |


קרן מוריה היא קרן פרטית שנוסדה ב 1985 בארה"ב,התורמת כספים  לארגוניים חברתיים בישראל.
ביוו השאר הקרן מתמקדת בהשוואת זכויות והזדמניות לאזרחים הערביים בישראל, תוך שימת דגש על אוכלוסיית הנשים והבדואים. בנוסף, קרן מוריה עובדת יחד עם הקרן לישראל חדשה ואף תורמת לה בנדיבות.
ע"פ הפרסומים שבאתר קרן מוריה, עולה שבין השנים 2010-2014 תרמה קרן מוריה לקרן לישראל חדשה סכום דימיוני של יותר מ 16 מיליון דולר !!!

קרן מוריה תומכת בין השאר בארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" ועזרה להפצת חוברת נגד חיילי צה"ל ששימשה את דו"ח גולדסטון האנטישמי (1) .

נשיאת קרן מוריה העולמית עו"ד
 מרי אן שטיין משמשת גם כדירקטורית בקרן החדשה לישראל וחברת המועצה המייעצת של השלודה הפרו פלסטינית J Street. בנסוף היא משתמש כיו"ר המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך.

בכירים בקרן מוריה מרבים לכתוב טורי דעה בעלי מאפיינים פוליטיים מובהקים בעיתון הארץ, כדן פוטרמן שהוא גם מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך.

בתיה קאלוס האחראית על התוכניות בקרן מוריה, קידמה הקצאת משאבים לקבוצות אנטי-ישראליות כעדאללה, עיר-עמים ומוסאווה (2). כל הארגונים הללו אינם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית וקוראים לביטול חוק השבות והפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה. בנוסף בתיה קאלוס משמשת כסגנית יו"ר נשות הכותל וכיועצת לעמותת סיכוי - ארגון לא ממשלתי החתום על הצהרת חיפה הקוראת לחיסול מדינת ישראל, מהללת התנגדות אלימה, ומאשימה את ישראל במניפולציה של זכרון השואה למטרות פוליטיות.


סכנה: קרן השמאל הקיצונית שבחסות משרד החינוך תוכל להשפיע על מוחות ילדינו

שיתופי פעולה בין משרד החינוך לקרן מוריה המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך

אז מה הקשר בין קרן מוריה למשרד החינוך?
כיצד קרן פרטית בעלת אג'נדת שמאל קיצונית תצליח לחדור לתוככי מערכת החינוך שלנו ולהנחיל את תפיסת עולמה?
התשובה: פירצה בגדר.
וכיצד מוצאים פירצה שכזו?
מקימים מרכז חינוכי עטוף בכסף, מפעילים לוביסטים ונכנסים לשיתופי פעולה עם משרד החינוך ועם העיריות והמועצות השונות.
לכאורה מהלך של Win Win קלאסי; משרד החינוך נעזר במימון של קרן פרטית שכביכול באה לעזור להשתלבותם של קהילות מקופחות בחברה, ראשי הערים והמועצות יתגאו בתוכניות לימוד שישפרו את השיגי התלמידים בעלות מינימלית מבחינתם, והקרן ...הקרן תקבל דריסת רגל לחינוכו של דור העתיד.

 לאחר הכניסה לכיתות הלימוד ולבתי הספר, לאחר שכבר דריסת הרגל התקיימה, ניתן יהיה להנחיל את השקפת העולם והאג'נדה של אותה קרן שמאל קיצונית.
לשם כך הוקם לדעתי "המרכז הישראלי לחדשנות וחינוך" ב 2004, שפרץ את הגדר והחל לפעול תחילה בנתניה בקרב קהילת הילדים האתיופיים ומאחור יותר בערים נוספות כמו תל אביב, בת ים, אור יהודה, פתח תקווה, ראשון לציון וכפר יונה.

אני מאמין שקרן מוריה באה להכשיר את הדור של התלמידים (בעיקר האתיופים) לרב-תרבותיות  ולתפיסות פוסט-ציוניות. העמדות הללו יתקיימו כאמור בשיתוף פעולה מלא של המינהל הפדגוגי של משרד החינוך שמגדיר במפורש את תחום השפעתה הכולל של הקרן על תכני הלימוד והאינדוקטרינציה;

1. רכישה של 800 – 1,000 ספרי קריאה מסוגות שונות לכל כיתה

2. העסקת מגשר חינוכי בין תרבותי במשרה מלאה בכל בי"ס

3. העסקת מאמנת למורים במשרה מלאה בכל בי"ס

4. ליווי שבועי למנהלת ביה"ס ע"י צוות התכנית


והרי איך תראה דריסת רגל ועיצוב מוחות העתיד ? ע"י קביעת חומר הקריאה, העסקת מגשר חינוכי, אימון והשפעה למורים וליווי של המנהלת....אז בפעם הבאה שאתם חושבים כיצד ארגון כ "שוברים שתיקה" נכנס לכיתות הלימוד של ילדינו זכרו את השם קרן מוריה ותזכרו את שיתופי הפעולה של אותה קרן עם משרד החינוך, שיתופים שיוכלו לייצר תלמידים, מחנכים ומנהלי בתי ספר השטופים בעמדות פוסט לאומיות ופוסט ציוניות.

ומכאן חשוב לייצר מנגנון שיפקח היטב על אותן קרנות, על תחומי פעולתן ועל השפעתן במערכת החינוך בבתי הספר ובפעיליות העירוניות שמחוצה להם.

סכנה: קרן השמאל הקיצונית שבחסות משרד החינוך תוכל להשפיע על מוחות ילדינו


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה