ביקור אולמרט בארה"ב - הסכם סודי על הפלת החמאס

29.06.2006 10:18
ביקור אולמרט בארה"ב - הסכם סודי על הפלת החמאס


ביקורו של אולמרט בארה"ב נערך בשליש האחרון של חודש מאי, 2006. העיתונות הישראלית דווחה לציבור על הישגים יחצני"ים בעיקרם, כמו מיתוג מעמד אולמרט כיורשו של שרון; נאומו המוצלח והמרגש בפני הקונגרס; שיחה עם בוש בנושא האיראני. וכיוצא באלה. אלא שמייד לאחר הביקור החלו הארועים לרדוף זה את זה בקצב מסחרר. 
 
צעד כמו מעצר 8 שרי ממשלת החמאס ו-30 חברי פרלמנט (ב"מבצע" מעצרים לילי של צה"ל ב-29 יוני 2006) , הינו צעד שאינו מקובל במישור המדיני בעולם. לשם כך היה אולמרט צריך לקבל אישור מארה"ב.

ביקורו של אולמרט בארה"ב נערך בשליש האחרון של חודש מאי, 2006. העיתונות הישראלית דווחה לציבור על הישגים יחצני"ים בעיקרם, כמו מיתוג מעמד אולמרט כיורשו של שרון; נאומו המוצלח והמרגש בפני הקונגרס; שיחה עם בוש בנושא האיראני. וכיוצא באלה.


אלא שמייד לאחר הביקור החלו הארועים לרדוף זה את זה בקצב מסחרר. ביום בו דווח על חיסול מנהיג הגרילה הסוני זרקאווי בעיראק, 6 יוני, בו בלילה דווח על חיסול בכיר ביותר בחמאס ברצועה. הפלשתינאים כדרכם, היגיבו לכך בירי קסאמים מתון, אף שהחמאס התחייב בפני ראש המודיעין המצרי ובפני מובארק ושמר במידה רבה על הפסקת אש מזה זמן רב.

ישראל מסלימה, ופותחת בהרג אזרחים פלשתינאים (כולל ילדים ותינוקות) ברצועה, לראשונה, בהקפים כאלה. הרג זה מתעצם בחיסולם של 7 בני משפחה אחת בחוף הים של בית להייה-עזה ב-9 ליוני, ובחיסול 11 אזרחים בעזה ב-14 יוני.   כתבתי כאן, לפני כ-10 ימים על שינוי מדיניות הביטחון של ישראל.

החמאס, לראשונה כתגובה להרג אזרחים רב, מפר את הפסקת האש, ופותח בהרעשת פצמרי"ם רבתי על שדרות, כיומיים, שהביאה לשני פצועים (כפי שהעליתי בברור שערכתי בבי"ח ברזילי). פעולה צבאית ב-25 ביוני של 8 לוחמי קומנדו של החמאס (שהתפצלו ל-3 חוליות) ליד כרם שלום כנגד צה"ל, תחת ההצהרה שמדובר בתגמול על "טבח המשפחה בחוף עזה", מביא להבלטת ענק בכלי התקשורת של השבוי הישראלי ועניינו, וצה"ל נערך בהיקפים גדולים למבצע בעזה, תוך הרס גשרים (באמתלא של "ניתוק דרכי הברחה של השבוי" -  והרי אין בעייה להבריחו שלא דרך הגשרים) ומרכז שנאים בעזה. הדבר מזכיר במקצת את השימוש בעניין ההתנקשות בשגריר ישראל בלונדון ב-1982 כעילה למלחמת לבנון, אף שההכנות נערכו עוד קודם, וחיפשו עילה.
השלב הבא הוא מעצר 8 שרי החמאס ו-30 חברי פרלמנט פלשתינים (נעצרו ב"מבצע" בליל ה-29-28 ביוני 60 בכירים בחמאס) , תוך הרגלת דעת הקהל ש"מדובר למעשה במחבלים". לקראת הצעד הבא?

דומה שהמגמה היא כיום, הפלת ממשלת החמאס, לפי הסכם סודי ככל הנראה של אולמרט עם ארה"ב.
 
 
 


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה